wycieczka jachtem

Rejsy jachtem w Grecji? Dowiedz się więcej na temat czarteru jachtów

Wycieczki po Grecji organizowane przez biura podróży często tylko pobieżnie pokazują piękno Wysp Jońskich. Jeśli marzysz o prawdziwej morskiej przygodzie, wybierz się na wyprawę wynajętym jachtem. Żeglowanie we własnym zakresie to coraz popularniejszy sposób spędzania urlopu. Brak tłumów i możliwość relaksu wśród fal. Sprawdź, co jeszcze zyskasz, decydując się na rejs w Grecji.

Wynajem jachtu w Grecji sposobem na udane wakacje

Wakacje all inclusive kuszą wygodą i luksusem, ale nie ma nic ekscytującego w przestrzeganiu planu dnia czy wodzeniu wzrokiem za palcem przewodnika. Co powiesz na to, by najbliższy urlop spędzić na morzu, zawijając do portu, kiedy będzie Ci wygodnie? Taki sposób na wakacje umożliwia czarter jachtu w Grecji. Wynajem jednostek pływających to okazja, aby uniknąć natłoku turystów w sezonie oraz zanurzyć się w pięknie helladzkich krajobrazów. Wyspy jońskie są wprost stworzone do zwiedzania ich od strony morza. Warto dodać, że rejsy po Grecji skierowane są zarówno do żeglarzy z uprawnieniami, jak i amatorów – wystarczy, że wybierzesz wariant z doświadczoną załogą, przy której nie będziesz musiał się o nic martwić.

Rejs jachtem po Wyspach Jońskich

Decydując się na rejs jachtem po wyspach greckich, masz możliwość zwiedzenia jednych z najpiękniejszych zakątków na świecie. Turkusowa woda, zazielenione wyspy wyłaniające się z morza, rafa koralowa – takie krajobrazy zobaczysz podczas wyprawy do takich miejsc, jak:

  • Zakynthos;

  • Lefkada;

  • Itaka;

  • Meganisi;

  • Kefalonia.

Oprócz tego na turystów czekają zabytki antycznej architektury oraz lokalny folklor, który można podziwiać z poziomu morza lub zawijając do licznych portów. Czartery jachtów w Grecji ponadto umożliwiają swobodę, o jaką trudno w przypadku zwykłych wycieczek. Na pokładzie możesz oddać się kąpielom słonecznym lub morskim (w sezonie woda osiąga temperaturę ok. 25 stopni C). Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą spróbować się w sportach wyczynowych na desce SUP. W końcu rejsy w Grecji to również okazja do nurkowania pośród bogatej fauny i flory, a także zwiedzania licznych w tym rejonie jaskiń.

Jednostki wodne oferowane turystom są w pełni wyposażone we wszelkie udogodnienia oraz sprzęt do sportów wodnych. Ponadto doświadczeni skipperzy zawsze chętnie wskażą najlepsze miejsca na greckim archipelagu. Jachty warto zarezerwować z wyprzedzeniem, łatwiej wówczas również o odbiór z lotniska przez załogę oraz wybór najatrakcyjniejszych statków z oferty.

Wyrusz na własną grecką wyprawę

Kiedy następnym razem będziesz wybierać cel podróży na najbliższy urlop, zdecyduj się na ekscytujący rejs po Wyspach Jońskich. Za podobną cenę, którą zapłaciłbyś za wakacje z biurem, otrzymujesz prywatną przygodę po najciekawszych zakątkach Grecji. Poznaj prawdziwą Helladę, odwiedzając wioski rybackie i miejsca, do których rzadko docierają przeciętni turyści.