egipt

Egipt – kierunek wakacyjny zawsze na czasie

Egipt to jeden z takich kierunków wakacyjnych, którego nie może zabraknąć w ofertach biur podróży. Wakacje w Egipcie to zawsze dobry pomysł na letni czy zimowy urlop i to nie tylko ze względu na ciepły klimat sprzyjający wypoczynkowi. Wczasy w egipskich kurortach pozwalają nie tylko zgłębić bogatą historię kraju Faraonów, ale również zaznać relaksu w murach luksusowych hoteli i w pięknych okolicznościach przyrody. Istnieje jednak o wiele więcej powodów, dla których Egipt jest zawsze atrakcyjny dla turystów z Polski.

Wakacje w Egipcie – krótki lot

Wczasy w Egipcie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za długimi podróżami, zwłaszcza samolotem. Jedni je kochają, drudzy nienawidzą, dlatego stosunkowo krótki lot na wakacje last minute do Egiptu to podstawowy argument przemawiający za wybraniem właśnie tego kierunku wakacyjnego. Ile trwa lot to Egiptu? Średni czas trwania podróży samolotem do najpopularniejszych egipskich kurortów jak Sharm el-Sheikh, Hurghada czy Marsa Alam to ok. 4-5 godzin, przy czym czasem trzeba przygotować się na możliwość przesiadki w jednym z europejskich miast jak Berlin.

Wycieczki Egipt – luksusowe hotele na światowym poziomie

Planując wakacyjny urlop często zależy nam na jak najlepszych warunkach zakwaterowania, dlatego Egipt plasuje się tak wysoko w rankingach na najpopularniejszy kierunek wśród Polaków. Nowoczesne hotele w egipskich kurortach gwarantują wczasy w iście królewskich warunkach. Hotele w Egipcie wyróżniają się nie tylko wysokim standardem, ale przede wszystkim wysoką jakością świadczonych usług. Oferty last minute do Egiptu z opcją All Inclusive wbrew pozorom wcale nie muszą stanowić ceny zaporowej dla przeciętnego wczasowicza – wycieczki last minute nie dość, że są coraz bardziej korzystne cenowo, to w dodatku pozwalają spędzić zagraniczny urlop w wysoce komfortowym stylu. Obsługa egipskich hoteli stoi na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak walory smakowe lokalnej kuchni czy też wyszkolenie kadry pracowniczej.

Wczasy w Egipcie – raj dla aktywnych

Egipt jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów pod względem turystyki na świecie nie tylko z uwagi na wysoką jakość infrastruktury hotelowej, ale również na moc atrakcji, wśród których można znaleźć nieco inne rozrywki niż plażowanie czy sączenie drinków przy hotelowym basenie. U egipskich wybrzeży Morza Czerwonego rozpościerają się najpiękniejsze na świecie rafy koralowe, które każdy spędzający urlop w Egipcie może podziwiać z podwodnej perspektywy. Nurkowanie to jedna z najpopularniejszych form aktywności, którym można oddawać się podczas wakacji w Egipcie do woli.

Jednym z najbardziej rozwiniętych centrów nurkowych w Egipcie jest region Marsa Alam, gdzie każdy może spróbować swoich sił w nurkowaniu czy snorkelingu, jak również Hurghada – miasto, które może się poszczycić jedną z największych liczb centrów nurkowych nie tylko w całym Egipcie, ale również na skalę światową. Korzystając z oferty https://www.traveligo.pl/ warto zatem dokładnie zapoznać się z atrakcjami turystycznymi i zagospodarowaniem przestrzeni wokół hotelu, które będą gwarancją niezapomnianych wakacji w Egipcie.