polskie gory

Gdzie w góry w Polsce?

W Polsce można znaleźć wiele przepięknych miejsc, gdzie będziemy mogli nie tylko podziwiać górskie krajobrazy, ale też odpocząć od codziennych obowiązków i zgiełku dużego miasta. Niemal o każdej porze roku niezmienną popularnością cieszą się w naszym kraju góry. Który region najlepiej wybrać, chcąc zdobyć górskie szczyty? Podpowiadamy.

Dlaczego warto jechać w Tatry?

Tatry to bez wątpienia najpopularniejsze pasmo górskie w Polsce, które obfituje w przepiękne krajobrazy i atrakcje turystyczne. Z tego powodu przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale również innych regionów, niemal o każdej porze roku. Zimą możemy tutaj szusować na nartach, a w lecie, wiosną czy jesienią zwiedzać górskie szlaki i zdobywać tutejsze szczyty. 

Wiele atrakcji znajdą tu dla siebie nie tylko osoby, które lubią aktywnie spędzać czas ale również te, które chcą poczuć niepowtarzalny klimat Zakopanego, jego uliczek i góralskiej tradycji. Z tego powodu hotel Aries Zakopane o każdej porze roku gości wielu turystów, zarówno rodziny z dziećmi, małżeństwa, jak i grupy znajomych. Ogromną zaletą tego regionu jest różnorodność atrakcji turystycznych, a także dostępnych szlaków. Wiele z nich, takich jak na przykład szlak na Morskie Oko czy do Doliny Chochołowskiej jest dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi.

Dlaczego warto jechać w Sudety?

Na północy od Czech, w południowo-zachodniej Polsce, znajdują się Sudety, które choć nie są tak popularne jak Tatry, to również mają sporo do zaoferowania. Znajdziemy tu nie tylko wiele malowniczych szlaków turystycznych, ale także punkty widokowe oraz niewielkie miasteczka, gdzie na turystów czekają różne atrakcje. Największym pasmem w Sudetach są Karkonosze zajmujące około 40 km. Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego znajduje się między innymi wyciąg krzesełkowy, a także wiele szlaków spacerowych. Najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem jest tu Karpacz, który leży u podnóża Śnieżki. Zachwyca on nie tylko szlakami, ale również architekturą.

Czy warto jechać w Bieszczady?

Osoby, które szukają miejsca, gdzie mogłyby odpocząć z dala od zgiełku miasta, bardzo często wybierają się w Bieszczady. Rejon ten w odróżnieniu na przykład od Zakopanego, odwiedzany jest przez znacznie mniejsze grono turystów. Mimo że obecnie Bieszczady stały się już dość popularne, to jednak nadal bez problemu można znaleźć tutaj ciche i spokojne miejsce, by móc poobcować z naturą. Równie interesującym regionem jak Bieszczady są też Pieniny, które cechują się dużo bardziej rozbudowaną bazą turystyczną i noclegową. Słyną między innymi ze spływów kajakowych Dunajcem.