Po co wybrać się do Sudanu?

Czy warto wybrać się do Sudanu?

W modzie są bardzo często kierunki, które nie są popularne, a nawet takie, które są bardzo egzotyczne. Do tych kierunków należą też piękne miejsca, ale nie odwiedzane z tego względu, że panuje w nich duże niebezpieczeństwo. Jaki zatem miejscem jest Sudan? Czy warto do niego pojechać?

Jak z pewnością wiele osób już się orientuje – Sudan jest krajem, który ma do zaoferowania moc wrażeń. W rozrzuconych po pustyni piramidach kryją się sekrety czarnych faraonów. Sudan to przede wszystkim też kraj, który znajduje się w Afryce Północnej. Znajduje się on nad Morzem Czerwonym.

Zorganizowanie wycieczki do Sudanu

Zorganizowanie wycieczki do Sudanu na pewno wymaga czasu, ponieważ nie jest to takie łatwe, jak spakowanie się i polecenie następnego dnia do innego kraju w Europie. Do wycieczki należy przygotować się w następujący sposób:

  • wiza – turyści, którzy podróżują z Polski muszą wyrobić wizę i można to zrobić na przykład na lotnisku w stolicy Sudanu, ale wymagane jest wtedy przedstawienie listu rekomendacyjnego, a taki uzyskuje się w ambasadzie tego kraju, której niestety nie ma w Polsce,
  • ważny paszport – ważność paszportu powinna być wynosić minimum 6 miesięcy,
  • szczepionki – jest wiele chorób, na które turyści powinni się zaszczepić, aby w odpowiedni sposób zadbać o swoje zdrowie, a są to przykładowo szczepionki przed wścieklizną, tężcem, durem brzusznym, błonicą, polio, cholerą, wirusowym zapaleniem wątroby typu A i B oraz meningokokowym zapaleniem opon mózgowych.

Jak można zauważyć – samo przygotowanie do takiej wyprawy jest naprawdę czasochłonne, ponieważ samo przyjmowanie szczepionek na pewno potrwa jakiś czas. Ważne jest również to, aby przed wyjazdem pójść do lekarz i zbadać się. Należy również porozmawiać z nim o zagrożeniach życia i zdrowia, jakie mogą spotkać turystów w Sudanie.

Na co należy uważać w Sudanie?

Niestety pomimo tego, że Sudan jest piękny, to można narazić się na wiele niebezpieczeństw. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wizyt w tym miejscu, z tego względu, że kraj narażony jest na terroryzm. Jest to też przede wszystkim całkiem inna sytuacja. Bardzo często w Sudanie dochodzi do wojen.

Ponadto w Sudanie należy uważać na:

  • złodziei i kradzieże – po stolicy najlepiej i najbezpieczniej należy poruszać się tylko w ciągu dnia, ponieważ wieczorami i nocą dochodzi do wielu kradzieży i to nawet z użyciem broni,
  • w żadnym wypadku nie można przy sobie posiadać absolutnie żadnych narkotyków ani fotografować obiektów rządowych, wojskowych i strategicznych oraz osób umundurowanych; należy również uważać podczas robienia zdjęć, aby nie rozzłościć mieszkańców Sudanu, którzy przypadkiem znajdą się na zdjęciu, ponieważ może dojść do wielu nieprzyjemności,
  • osoby homoseksualne powinny unikać publicznego okazywania czułości, ponieważ w tym kraju absolutnie nie jest to akceptowane i spotkać się to może z ogromnym oburzeniem i agresją, a to powoduje niebezpieczne sytuacje
  • wojny i różne konflikty – to zazwyczaj jest największe niebezpieczeństwo, dlatego wybierając się do Sudanu zawsze warto być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi informacjami.

Piękne krajobrazy i interesujące miejsca do zobaczenia

Sudan znany jest z tego, że jest bardzo pięknym krajem, w którym można zobaczyć pustynię, piramidy, rafy koralowe, Park Narodowy i wiele, wiele innych. Wszystko to owiane jest tajemnicą, a więc nadaje bardzo interesującego klimatu. Nie można pojechać do Sudanu i nie zobaczyć tego wszystkiego!

Bardzo dużo informacji na temat tych pięknych miejsc można znaleźć czytając informacje dostępne na stronie: http://sudan.com.pl/sudan-poludniowy/

Sudan cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, ale niestety tylko ich niewielka część jest gotowa wybrać się tam w podróż.