GdziePojechac.pl
Porady

Wynajem bagażnika dachowego na auto. Kiedy warto? Ile kosztuje?

bagaznik dachowy

Planujesz wakacyjny wyjazd, ale bagażnik w Twoim samochodzie jest zbyt mały, aby pomieścić walizki i sprzęt sportowy? Nie masz miejsca na przechowywanie bagażnika dachowego w swoim mieszkaniu lub garażu? Pomyśl o wynajmie bagażnika dachowego dopasowanego do swoich potrzeb. Z jakim kosztem trzeba się liczyć?

Dlaczego warto wynająć bagażnik na dach?

Zakup bagażnika dachowego związany jest ze sporym kosztem. Gdy dodatkowo planuje się dokupić do niego uchwyty na sprzęt sportowy oraz zamykany box dachowy, wtedy wydatki są jeszcze wyższe. Alternatywnym rozwiązaniem jest wynajem, dzięki któremu można uzyskać dostęp do dopasowanego do samochodu sprzętu w niskiej cenie. Koszty nie są jednak jedynym atutem najmu.

Wypożyczenie bagażnika dachowego jest korzystną opcją także dla tych osób, które po prostu nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby przechowywać go po zakończeniu wyjazdu. Wprawdzie bagażnik może być stale zamontowany na samochodzie, ale ma to parę minusów – ryzyko kradzieży, większe spalanie oraz wyższe niebezpieczeństwo uszkodzenia sprzętu.

Wynajem bagażnika samochodowego na dach jest też bardzo wygodny, ponieważ nie trzeba poświęcać czasu na wyszukanie odpowiedniego sprzętu, jego montaż, demontaż i konserwację. Wszystkim zajmuje się wtedy pracownik wypożyczalni bagażników.

Ile kosztuje wypożyczenie bagażnika dachowego?

Bagażnik dachowy wraz z boksem lub uchwytami kupiony na własność to koszty liczone nawet w tysiącach złotych. Znacznie tańsze będzie wypożyczenie bagażnika, zwłaszcza wtedy, gdy nie planuje się jego systematycznego używania, ale tylko korzystanie z niego jeden lub dwa razy do roku na wakacyjny wyjazd.

Ceny wynajmu bagażników dachowych rozpoczynają się od około 20 złotych dziennie, natomiast za wynajęcie zamykanego boksu trzeba najczęściej zapłacić również około 20 złotych na dobę. Wiele firm ma także promocje, które pozwalają na wypożyczenie bagażnika i boksu w promocyjnej cenie około 30 złotych.

Z kolei wtedy, gdy zamierza się wypożyczyć uchwyt rowerowy, cena to zwykle około 10 złotych za jedną sztukę na dobę. Alternatywnie można wypożyczyć też bagażnik rowerowy na hak – wtedy rowery są zamontowane nie na dachu, ale za pojazdem.

Osobom zamierzającym wypożyczyć bagażniki dachowe Śląsk – https://auto-carrier.pl/ daje łatwy dostęp do szerokiej gamy wypożyczalni oferujących nowoczesny sprzęt do przewozu bagażów na samochodzie. Z ofertami wypożyczalni można zapoznać się bliżej już teraz.

Warto pamiętać o tym, by wcześniej zarezerwować bagażnik na samochód. Tylko wcześniejsza rezerwacja gwarantuje, że sprzęt będzie dostępny w konkretnym terminie.

Related posts

5 gadżetów, które przydadzą się ekstremalnym podróżnikom

redakcja serwisu

Podróżowanie a stan włosów – o czym musisz pamiętać?

redakcja serwisu

Stewardessa – jakie kompetencje trzeba mieć do pracy w tym zawodzie?

redakcja serwisu

Leave a Comment