GdziePojechac.pl
Polska

Kraków – gdzie udać się z dziećmi

Wyjazd do krakowa z dziecmi

Zapewnianie dzieciom rozrywki na wakacjach jest dość trudnym zadaniem, ale jak najbardziej możliwym. W Krakowie istnieje wiele rozwiązań, które dzięki ponownemu otwarciu turystyki można odwiedzać ze swoimi pociechami. Niektóre z nich są opisane w przewodnikach, inne na forach internetowych, każdy rodzic powinien zapoznać się ze wszystkimi możliwościami.

Co zobaczyć w Krakowie na wycieczce z dziećmi

Dzieci są spragnione nowej wiedzy w każdym temacie, dlatego rodzice chętnie pobudzają chęci do nauki i zdobywania kolejnych doświadczeń. Co zobaczyć w Krakowie będąc w nim z dziećmi? O tym, że jednym z symboli Krakowa jest obwarzanek wiedzą zapewne wszyscy. Ale nie każdy miał możliwość przyglądania się procesom ich wypiekania, dlatego z myślą o dzieciach powstało Żywe Muzeum Obwarzanka. Odkrywanie wszystkich tajemnic i możliwość samodzielnego wykonania własnego smakołyku jest dla dzieci niemałą przygodą i miłym wspomnieniem. Wszystkie odbywające się programy dostosowuje się do różnego wieku zwiedzających. W powszednie dni zaprasza się głównie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w weekendy natomiast całe rodziny do wspólnego uczestnictwa w warsztatach wypiekania obwarzanków.

Krakow z dziecmiNa dzieciach z pewnością zrobią wrażenia również mury obronne w samym centrum Krakowa – w pobliżu Rynku – latem najbardziej oblegany jest zdecydowanie Barbakan oraz Brama Floriańska. Ciekawą rozrywką dla maluchów z pewnością będzie przejście przez strzelnice kluczowe, czy zobaczenie manekinów obrońców miastach. Dla wytrwałych miłośników wędrówek czekają również klatki schodowe w Baszcie Pasamoników, podczas zwiedzania przekazuje się wiele przydatnych informacji na temat murów obronnych Krakowa, mali odkrywcy uzyskują wiele niezbędnej wiedzy.

Atrakcje dla dzieci w stolicy Małopolski

Będąc w Krakowie nie można pominąć wizyty w rezerwacie archeologicznym, które znajduje się w podziemiach Rynku Głównego. Dzięki współczesnym środkom przekazu zwiedzający mogą poznać średniowieczny Kraków od podszewki, zapoznać się z wyglądem XII-wiecznej osady, która padła ofiarą napadu Tatarów. Jest to jedna z odpowiedzi na pytanie: co zobaczyć w Krakowie? Uwagę dzieci zwracają bardzo często przedmioty użytkowe tamtych czasów, można je podziwiać dzięki ciężkiej pracy archeologów. Młodsi odkrywcy z pewnością zainteresują się zawodem złotnika i kowala, ówcześni rzemieślnicy nie mieli tylu narzędzi, jak dzieje się to w dzisiejszych czasach. W Podziemiach dzieci mogą również udać się do Sali edukacyjnej, w której mają możliwość zapoznania się z legendami o Smoku Wawelskim i Kraku oraz początkach zakładania miasta. Do dyspozycji najmłodszych pozostają poza tym ekrany dotykowe z grami edukacyjnymi polegającymi między innymi na dobieraniu strojów księżniczek i rycerzy – jest to pewnego rodzaju powrót do przeszłości. W pobliżu Wawelu znajduje się Muzeum Przyrodnicze, które stanowi kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania dla dzieci w każdym wieku. Poza skamieniałościami, minerałami oraz muszlami, dzieci mogą zobaczyć żywe zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów. Spacer po całym terytorium muzeum może potrwać nawet do 1,5 godziny, dlatego to minimalny czas, jaki warto zarezerwować.

Related posts

Jakie atrakcje wybrać planując wakacje nad morzem

redakcja serwisu

Wakacje w górach świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu z dziećmi

redakcja serwisu

Jak podróżujemy po Polsce?

redakcja serwisu

Leave a Comment