Wyjazd do krakowa z dziecmi

Kraków – gdzie udać się z dziećmi

Zapewnianie dzieciom rozrywki na wakacjach jest dość trudnym zadaniem, ale jak najbardziej możliwym. W Krakowie istnieje wiele rozwiązań, które dzięki ponownemu otwarciu turystyki można odwiedzać ze swoimi pociechami. Niektóre z nich są opisane w przewodnikach, inne na forach internetowych, każdy rodzic powinien zapoznać się ze wszystkimi możliwościami.

Co zobaczyć w Krakowie na wycieczce z dziećmi

Dzieci są spragnione nowej wiedzy w każdym temacie, dlatego rodzice chętnie pobudzają chęci do nauki i zdobywania kolejnych doświadczeń. Co zobaczyć w Krakowie będąc w nim z dziećmi? O tym, że jednym z symboli Krakowa jest obwarzanek wiedzą zapewne wszyscy. Ale nie każdy miał możliwość przyglądania się procesom ich wypiekania, dlatego z myślą o dzieciach powstało Żywe Muzeum Obwarzanka. Odkrywanie wszystkich tajemnic i możliwość samodzielnego wykonania własnego smakołyku jest dla dzieci niemałą przygodą i miłym wspomnieniem. Wszystkie odbywające się programy dostosowuje się do różnego wieku zwiedzających. W powszednie dni zaprasza się głównie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w weekendy natomiast całe rodziny do wspólnego uczestnictwa w warsztatach wypiekania obwarzanków.

Krakow z dziecmiNa dzieciach z pewnością zrobią wrażenia również mury obronne w samym centrum Krakowa – w pobliżu Rynku – latem najbardziej oblegany jest zdecydowanie Barbakan oraz Brama Floriańska. Ciekawą rozrywką dla maluchów z pewnością będzie przejście przez strzelnice kluczowe, czy zobaczenie manekinów obrońców miastach. Dla wytrwałych miłośników wędrówek czekają również klatki schodowe w Baszcie Pasamoników, podczas zwiedzania przekazuje się wiele przydatnych informacji na temat murów obronnych Krakowa, mali odkrywcy uzyskują wiele niezbędnej wiedzy.

Atrakcje dla dzieci w stolicy Małopolski

Będąc w Krakowie nie można pominąć wizyty w rezerwacie archeologicznym, które znajduje się w podziemiach Rynku Głównego. Dzięki współczesnym środkom przekazu zwiedzający mogą poznać średniowieczny Kraków od podszewki, zapoznać się z wyglądem XII-wiecznej osady, która padła ofiarą napadu Tatarów. Jest to jedna z odpowiedzi na pytanie: co zobaczyć w Krakowie? Uwagę dzieci zwracają bardzo często przedmioty użytkowe tamtych czasów, można je podziwiać dzięki ciężkiej pracy archeologów. Młodsi odkrywcy z pewnością zainteresują się zawodem złotnika i kowala, ówcześni rzemieślnicy nie mieli tylu narzędzi, jak dzieje się to w dzisiejszych czasach. W Podziemiach dzieci mogą również udać się do Sali edukacyjnej, w której mają możliwość zapoznania się z legendami o Smoku Wawelskim i Kraku oraz początkach zakładania miasta. Do dyspozycji najmłodszych pozostają poza tym ekrany dotykowe z grami edukacyjnymi polegającymi między innymi na dobieraniu strojów księżniczek i rycerzy – jest to pewnego rodzaju powrót do przeszłości. W pobliżu Wawelu znajduje się Muzeum Przyrodnicze, które stanowi kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania dla dzieci w każdym wieku. Poza skamieniałościami, minerałami oraz muszlami, dzieci mogą zobaczyć żywe zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów. Spacer po całym terytorium muzeum może potrwać nawet do 1,5 godziny, dlatego to minimalny czas, jaki warto zarezerwować.