GdziePojechac.pl
Ciekawostki podróżnicze

Taxi wodne – kiedy warto zdecydować się na taką usługę?

Gdynia taxi

Taksówkami poruszamy się po lądzie na co dzień, jednak jak się okazuje, z tego typu usługi możemy skorzystać także na morzu. Taxi wodne Gdynia to oferta skierowana zarówno do turystów, przybywających wypocząć nad Bałtykiem, jak i do mieszkańców miasta, którzy chcieliby nieco urozmaicić swój dzień. Jak skorzystać z usługi taxi wodne Gdynia?

Dla turystów i nie tylko

Taxi wodne Gdynia to oferta skierowana przede wszystkim do turystów, którzy chcieliby w krótkim czasie dostać się z portu w Gdyni do dowolnego portu położonego w Zatoce Gdańskiej. Zamiast przemieszczać się komunikacją miejską, samochodami czy tradycyjnymi taksówkami, można wybrać alternatywne rozwiązanie, jakim jest taxi wodne. Usługa ta stała się bardzo popularna na zachodzie Europy, w Polsce natomiast możemy z niej skorzystać, będąc na wakacjach w Gdyni bądź w Gdańsku. Taxi wodne w Gdyni to doskonała propozycja dla turystów, którzy chcieliby nieco urozmaicić swój pobyt nad polskim morzem bądź marzą o tym, aby poczuć wiatr we włosach i nieco adrenaliny – sama podróż jest całkowicie bezpieczna, lecz powoduje niemałą ekscytację. Z usługi taxi wodnego w Gdyni chętnie korzystają także mieszkańcy, którzy chcą spędzić ciekawie czas, na przykład weekendową porą. Taxi wodne w Gdyni może także stanowić niemała atrakcję dla osób, które przyjeżdżają w odwiedziny do swojej rodziny.

Jak skorzystać z usługi?

Przejazd taksówką wodną możliwy jest od godziny 9 do godziny 20, lecz warto mieć na uwadze, że wypłynięcie z portu może mieć miejsce najpóźniej o godzinie 19. Koszt rejsu ustalany jest indywidualnie, natomiast przy dokonywaniu rezerwacji należy wpłacić zadatek. O kwotę zadatku pomniejszana jest następnie wartość, jaką klient będzie musiał zapłacić. Maksymalna liczba pasażerów wynosi 10 osób, choć oczywiście można wybrać się w podróż także w mniejszym składzie. Taksówkę wodną prowadzi doświadczony sternik, posiadający niezbędne uprawnienia. Jest to niezwykle istotne, gdyż pasażerowie nie muszą się martwić o to, kto przewiezie ich do wybranego punktu. Pod tym względem taksówki wodne działają jak naziemne – wynajmuje się je razem z kierowcą. Podroż taksówką wodną w Gdyni to gwarancja niezapomnianych wrażeń dla wszystkich uczestników wycieczki, jednak ze względu na duże zainteresowanie usługą, warto wcześniej zarezerwować podróż.

Related posts

Jak przygotować się do wyjazdu na narty?

redakcja

Na jednym bilecie na koniec świata? Tajemnice lotów transferowych

redakcja serwisu

Najlepsze sposoby na to, aby zarobić na nasze wymarzone wakacje

redakcja serwisu

Leave a Comment