Wytwórnia bobmek

UWAGA WPIS ARCHIWALNY - wytwórnia bombek zamknięta...
Tej atrakcji turystycznej nie znajdziecie w przewodnikach. Znajduje się w niepozornych budynkach w miejscowości Przerzeczyn Zdrój. Jest to wytwórnia bombek i ozdób szklanych Maja Glass decor s. c. Aby móc zobaczyć jak powstają całkowicie ręcznie wykonywane bombki

choinkowe wystarczy kupić jedną z nich - jest to symboliczny bilet wstępu. Wytwórnia robi niesamowite wrażenie. Nie jest to nowoczesny zakład pracy jednak będąc w jego wnętrzu nawet latem czuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

W trakcie oprowadzania po wytwórni dowiemy się dużo na temat samego procesu produkcji bombek jak również o historii tradycji umieszczania choinki w domu oraz jej ozdób, o innych zastosowaniach bombek (niekoniecznie tylko do ozdoby choinki). Dla mnie osobiście dużym zaskoczeniem było dowiedzenie się, czego symbolem jest łańcuch choinkowy.

Największe wrażenie robi wzorcownia - pomieszczenie z bombkami, które jest swoistym bankiem bombek. Na zakończenie wycieczki można kupić sobie bombki, witraże oraz inne wyroby szklane powstające w odwiedzanej przez nas wytwórni.

Zdjęcia, które można oglądać w galerii zdjęć, nawet w połowie nie oddają klimatu i magii tego miejsca.

Wizyta w wytwórni jest doskonałym pomysłem na jednodniową wycieczkę nie tylko w okresie około świątecznym lecz przez cały rok.

UWAGA - przed przyjazdem do wytwórni trzeba się skontaktować celem ustalenia terminu:
Wytwórnia Ozdób Szklanych MaJa Glass Decor s.c.
ul. Zdrojowa 13
58-231 Przerzeczyn Zdrój
tel. (74) 816-00-35
tel. kom. 509-686-115
www.majaglassdecor.pl

 

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy