Wołosate

Spis treści

Wołosate to wysunięte najdalej na południowy wschód Polski miasteczko. W otoczeniu przepięknych, bieszczadzkich wzniesień łatwo zapomnieć o cywilizacji. Wzdłuż jednej ulicy, stanowiącej zasadniczą część miasteczka, znaleźć możemy kilka miejsc noclegowych, jeden sklep oraz jeden bar. Niewątpliwie atrakcją Wołostaego jest duże,

wyremontowane miejsce na ognisko. Już pierwszego dnia pobytu mieliśmy okazję spotkania z owianym już legendą klimatem Bieszczad. Był to przepiękny zachód słońca.
Z ciekawszych miejsc dostępnych w zasięgu nóg można polecić punkt, w którym spotykają się granice 3 państw Polski Ukrainy i Słowacji (opis trasy dostępny w relacji z wycieczki na Wielką Rawkę).

Ciekawym i niecodziennym przeżyciem jest też uczestnictwo we Mszy Św., która odbywa się na starym prawosławnym cmentarzu. Jest tam mała, drewniana, zadaszona kapliczkabieszczady.

Ze względu na wysokie ceny zaopatrywać się w produkty spożywcze proponujemy w Ustrzykach Górnych. Oddalone są one od

Wołosatego o około 5 km. My przyjeliśmy taktykę zakupów po zejściu ze szlaków. Staraliśmy się tak zaplanować wycieczki, aby na końcu zejść z gór do Ustrzyk, zrobić tam zakupy i busem podjechać do Wołosatego. Bieszczady to miejsce legenda, warto tutaj się wybrać na wakacje choćby i z drugiego końca Polski.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy