Świeradów Zdrój

Spis treści

Świeradów Zdrój - małe górskie miasteczko zamieszkałe przez nieco ponad 4000 mieszkańców. Jest znacznie mniej znane niż, znajdująca się nieopodal, Szklarska Poręba. Z powodzeniem może jednak konkurować z nią o turystów. Główne atrakcje turystyczne jakie może zaoferować nam Świeradów to liczne szlaki z malowniczymi widokami (dostępne w galerii zdjęć).

Główna cześć miasteczka znajduje się w pobliżu domu zdrojowego i pijalni wody.
Pierwszego dnia po przyjeździe proponujemy zwiedzić właśnie wyżej wspomniane obiekty. Dom zdrojowy posiada wieżę widokową niestety, można tam się dostać tylko w dni powszednie o pełnych godzinach od 11.00 do 16.00. Płatność 5 zł od osoby lub 30 zł za jeden wjazd windy w przypadku gdy się nie uzbiera 6 osób.

My niestety byliśmy jedynymi chętnymi więc na wieżę widokową nie wjeżdżaliśmy... Warto jednak wejść do starej pijalni wody, która charakteryzuje się bardzo ciekawą i intrygującą konstrukcją i pospacerować znajdującym się przed pijalnią wód deptakiem.świeradów zdrój

 Gdzie spaliśmy: Zakwaterowanie znaleźliśmy w "Pokojach Gościnnych Anna". Bardzo przyzwoicie wyposażone oraz miła obsługa. Dużym plusem jest ogólnodostępny aneks kuchenny gdzie można przygotować prosty, ciepły posiłek. Zwłaszcza, że w mieście ceny objadów nieco wygórowane...


Gdzie zjeść: Ze względu na dość wysokie ceny nie zwiedziliśmy dużej liczy lokali i nie możemy niczego polecić... Aczkolwiek zaintrygowała nas restauracja znajdująca się tuż przed Biedronką. Proponowała ona obiad dwudaniowy w cenie 19 złotych... Niestety nie mieliśmy okazji się zapoznać z ich ofertą.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy