Pilchowice

Spis treści

Pilchowice w Dolinie Bobru to magiczne miejsce. Niesamowita cisza, przepiękne widoki, ciekawe trasy do przejścia. Doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych.

Przybywając do Plichowic nie zdawaliśmy sobie sprawy, że będzie to nasz najfajniejszy od paru lat wyjazd. Zacznijmy więc po kolei. Pilchowice to malutka miejscowość. Główne atrakcje turystyczne to przede wszystkim Zapora Pilchowice i elektrownia wodna. Dotrzeć tutaj można samochodem, ale bardziej malownicza wydaje się podróż pociągiem

. Tuż przy zaporze znajduje się jedna z piękniej położonych stacji kolejowych w Polsce. elektrownia pilchowiceWyobraź sobie, że wysiadasz z pociągu odwracasz się w stronę torów a tam taki oto widok: po lewej stronie odwrócony most kolejowy (przed chwilą przez niego przejeżdżałaś/eś); u stóp spore jezioro; po prawej stornie Zapora Pilchowice, a nad tym wszystkim królują Karkonosze :)

W Pilchowicach jest bardzo ograniczona ilość miejsc noclegowych. Znaleźliśmy 2 oferty i wybraliśmy "Tartak w Dolinie Bobru", co jak się okazało było strzałem w 10. Już przejeżdżając przez bramę tartaku można poczuć się jakby się przechodziło przez drzwi szafy z książki "Opowieści z Narni". Rzadko kiedy się zdarza, że miejsce noclegowe jest samo w sobie atrakcją turystyczną. Przepiękny budynek w jeszcze piękniejszym położeniu bo tuż u stóp zapory. Na pozytywnie spędzony czas też mają duży wpływ zawsze uśmiechnięci gospodarze oraz poranne śniadania. Miło się zasypia ze świadomością, że rano na stole będą czekały na nas smakołyki.
Podobnie jak z ograniczoną ilością miejsc noclegowych jest i z punktami gastronomicznymi. Polecamy obiady w Tartaku oraz w Perle Zachodu. Odradzamy natomiast bar przy zaporze! Zamówiony pstrąg nie to że był podany z ketchupem (w domyśle był on do frytek, ale jakoś tak się stało że część pstrąga była nim upaciana) to był surowy w środku...
Wybierając się do Tartaku warto zaopatrzyć sie w jakiś prowiant do przygotowania kolacji, żeby potem nie szukać sklepów.

Galeria zdjęć
mapy

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy