Międzybrodzie Żywieckie

Spis treści

 Międzybrodzie Żywieckie zamieszkałe jest przez niespełna 1500 mieszkańców. Miejscowość ta położona jest kilka kilometrów od Żywca i kilkanaście kilometrów od Bielska-Białej. Jednak mimo bliskości tych dużych miast w Międzybrodziu panuje sielankowa atmosfera małego miasteczka.

Duże miasta oddzielone są pasmami szczytów na tyle szczelnie, że nie zdajemy sobie nawet sprawy jak blisko są położone. Międzybrodzie to przepiękna miejscowość turystyczna z dużym potencjałem. Widok na Międzybrodzie Żywieckie

W internecie brakuje niestety informacji na temat tej miejscowości, choć w parę miesięcy po naszym powrocie z wakacji gmina Czerników odświeżyła swoją oficjalną stronę dodając garść informacji turystycznych.

Co do bazy noclegowej to zdecydowaliśmy się na wybór pensjonatu Słoneczny Stok. Cenowo jest nieco droższy od konkurencji ale jakość pokoi i obsługi jest warta tej ceny. Pokoje czyściutkie, nowiutkie i bardzo ciche a widok z jadalni na położone w dole Międzybrodzie dodaje smaku i tak już smakowitym śniadaniom serwowanym w pensjonacie.

Co do gastronomii to tak jak wspominaliśmy ta miejscowość ma potencjał. Potencjał gastronomiczny jest słabo wykorzystany. Dostępnych jest dosłownie parę lokali. Według nas najlepsze, domowe posiłki serwują w stołówce szkoły szybowcowej. W ciągu tygodnia dostępne są pakiety zupa + danie dnia w bardzo przystępnych cenach.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy