Jagniątków

Spis treści

Pierwszy tegoroczny wypad zaprowadził nas do Jagniątkowa. Jagniątków położony jest tuż za Jelenią Górą. Malutka miejscowość, z dosłownie paroma sklepikami i jednym lokalem gastronomicznym.

Samą miejscowość cechuje niesłychany spokój i wszech obecnie panująca cisza - czyli warunki idealne na spędzenie długiego weekendu.
Szukając pomysłu na krótki wyjazd nie sądziliśmy, że będzie aż tak udany. Podczas naszych wycieczek po Polsce szukamy miejsc mających w sobie to "coś". Szybko się okazało, że Jagniątków jest jednym z takich miejsc. 

Na pewno do tak pozytywnej opinii przyczyniło się miejsce noclegowe. jagniatkow karkonosze Tym razem nico wyższy standard niż noclegi odbywane do tej pory ale opłacało się. Domki, o których mowa to Zacisze pod Śmielcem leżące nieco na uboczu miejscowości. Bardzo dobrze wyposażone, posiadające kominek i gry planszowe (bardzo fajna rzecz po powrocie z trasy). Urokowi miejsca dodają przemili gospodarze -  w tłusty czwartek dostaliśmy elegancko zapakowane pączki :D
Co do zaplecza gastronomicznego to dużego wyboru tutaj nie ma. Po zejściu w stronę centrum miasteczka trafiliśmy do gospody. Wybór bań dość duży, posiłki sycące i smaczne. Co ciekawe powstaje tutaj, jak zapewnia szyld, pierwsza karkonoska winnica. jagniatkow bar Obecnie nie było jeszcze winobrania i wino nie jest jeszcze serwowane spragnionym podróżnikom. W gospodzie wśród dużej ilości różnego typu rekwizytów w oko rzuca się ładnie rzeźbiony bar...

Podczas naszego pobytu odbyliśmy 2 wycieczki - jedna dłuższa a druga typowo spacerowo-rekreacyjna.


Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejścia przez Jagniątków żółtym szlakiem i na skrzyżowaniu szlaków obraliśmy drogę zaznaczoną na zielono. Podążając tym szlakiem minęliśmy Michałowice i doszliśmy do Wodospadu Szklarki. wodospad szklarki zima - karkonoszePrzy wodospadzie odsapnęliśmy chwilkę, pobawiliśmy się z przesympatycznym Maxem - bernardynem, stałym bywalcem tego miejsca oraz porozmawialiśmy z Jego opiekunem. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o bardzo fajnej i przyjemnej trasie wiodącej do Jagniątkowa.
Po chwili odpoczynku weszliśmy na niebieski szlak prowadzący do schroniska pod Łabskim Szczytem i doszliśmy do drogi pod reglami. Podążaliśmy nią aż do skrzyżowania ze szlakiem żółtym i czarnym, które zaprowadziły nas do Jagniątkowa.

Mapa wycieczki


Przed wejściem na właściwy szlak postanowiliśmy wejść na punkt widokowy znajdujący nie nieopodal skrzyżowania ulic Wczasowej i Agnieszkowskiej. Jest to raczej taki "dziki" punkt obserwacyjny, nieopodal drogi prowadzącej do tego miejsca postawiony jest prowizoryczny dorgowskaz. Czasu mieliśmy sporo więc poświęciliśmy chwilę aby tam dotrzeć. jagniaztkow zimaZ tego miejsca ruszyliśmy na właściwą wycieczkę. Weszliśmy na szlak żółty z czarnym i ruszyliśmy pod górę w stronę Drogi pod Reglami do skrzyżowania ze szlakiem niebieskim i tym szlakiem podążyliśmy w kierunku miasta do skrzyżowania szlaków żółtym i niebieskim, które zaprowadziły nas do domu. Była to bardzo przyjemna i typowo rekreacyjna wycieczka. Zastanowiło nas tylko jakie drapieżniki żyją w tych okolicach, ponieważ na drzewie widzieliśmy zawieszoną betonową budkę dla ptaków ;) (zdjęcie dostępne w galerii).

 Galeria zdjęć
Trasa wycieczki

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy