Jagniątków

Spis treści

Pierwszy tegoroczny wypad zaprowadził nas do Jagniątkowa. Jagniątków położony jest tuż za Jelenią Górą. Malutka miejscowość, z dosłownie paroma sklepikami i jednym lokalem gastronomicznym.

Samą miejscowość cechuje niesłychany spokój i wszech obecnie panująca cisza - czyli warunki idealne na spędzenie długiego weekendu.
Szukając pomysłu na krótki wyjazd nie sądziliśmy, że będzie aż tak udany. Podczas naszych wycieczek po Polsce szukamy miejsc mających w sobie to "coś". Szybko się okazało, że Jagniątków jest jednym z takich miejsc. 

Na pewno do tak pozytywnej opinii przyczyniło się miejsce noclegowe. jagniatkow karkonosze Tym razem nico wyższy standard niż noclegi odbywane do tej pory ale opłacało się. Domki, o których mowa to Zacisze pod Śmielcem leżące nieco na uboczu miejscowości. Bardzo dobrze wyposażone, posiadające kominek i gry planszowe (bardzo fajna rzecz po powrocie z trasy). Urokowi miejsca dodają przemili gospodarze -  w tłusty czwartek dostaliśmy elegancko zapakowane pączki :D
Co do zaplecza gastronomicznego to dużego wyboru tutaj nie ma. Po zejściu w stronę centrum miasteczka trafiliśmy do gospody. Wybór bań dość duży, posiłki sycące i smaczne. Co ciekawe powstaje tutaj, jak zapewnia szyld, pierwsza karkonoska winnica. jagniatkow bar Obecnie nie było jeszcze winobrania i wino nie jest jeszcze serwowane spragnionym podróżnikom. W gospodzie wśród dużej ilości różnego typu rekwizytów w oko rzuca się ładnie rzeźbiony bar...

Podczas naszego pobytu odbyliśmy 2 wycieczki - jedna dłuższa a druga typowo spacerowo-rekreacyjna.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy