Giżycko

Spis treści

Giżycko położone jest w krainie tysiąca jezior. Niewątpliwie jest to istny raj na ziemi dla fanów białych żagli lecz my w opisie tej miejscowości skupimy się na turystyce pieszej i opisie tego, jakie atrakcje turystyczne oferuje nam polska stolica żeglarstwa...


ptactwo w giżyckuGastronomia: miasto posiada bogatą ofertę różnego typu jadłodajni. Nam do gustu przypadł jeden z lokali a dokładniej jedna z serwowanych tam potraw – ziemniaczana zapiekanka chłopska (ziemniaki, kapusta kiszona, kiełbasa, boczek, sos, a wszystko to pokryte żółtym serem). Restauracja nazywa się "Pod Złotą Rybką" i mieści się przy ulicy Olsztyńskiej 15.

 

 


 Wycieczka po mieście:

Zwiedzanie proponujemy zacząć od portu znajdującego się niedaleko dworca pkp. kanał żeglugowy w GiżyckuNiezwykle ciekawą atrakcją znajdującą się nieopodal jest, jeden z kilku znajdujących się w europie, most obrotowy. Idąc wzdłuż portu dochodzimy do kanału, kontynuując wędrówkę ulicą nadbrzeżną dochodzimy do wspomnianego przed chwilą mostu. 

Warto tutaj się zatrzymać i poczekać na moment jego otwarcia dla przepływających jednostek wodnych. Most otwarty jest w godzinach: 8:10 - 8:30; 10:35 – 11:00; 12:30 – 13:00; -13:45 – 14:45; 15:50 – 17:20; 18:30 – 19:00. Od listopada do końca marca most jest zamknięty. Moment otwierania uwieczniliśmy na krótkim filmiku znajdującym się w dziale "video". Przechodząc przez most i kierując się ulicą Moniuszki mijamy ruiny krzyżackiego zamku oraz miejski skwer. Przy niewielkim jeziorku wchodzimy w ulicę Turystyczną, która nas zaprowadzi do Twierdzy Boyen. Sama twierdza jest nieco zaniedbana lecz mimo to zadziwia swoją wielkością. Będąc w Giżycku warto udać się do wieży ciśnień znajdującej się przy ulicy Warszawskiej 37, gdzie mieści się kawiarnia z tarasem widokowym.


 Kruklanki-ścieżka przyrodnicza

drzewo pogryzione przez bobryNieopodal Giżycka znajduje się miejscowość Kruklanki. Proponujemy wybrać się tam w celu przejścia ścieżką przyrodniczą. Na jej drodze znajdują się tablice informacyjne opisujące okoliczną florę i faunę. Niewątpliwą atrakcją trasy jest żerowisko bobrów oraz stary, zawalony, pięcioprzęsłowy most kolejowy. zawalony most niedaleko GiżyckaNa wyprawę do Kruklanek warto zaopatrzyć się w parę kiełbasek gdyż na trasie można znaleźć miejsca na ognisko.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy