Brenno

Spis treści

Brenno przyćmione nieco przez pobliskie Boszkowo, jednak nam o wiele bardziej przypadło do gustu to pierwsze.

Brenno to wieś licząca około 1200 mieszkańców. Rozciąga się wzdłuż Jeziora Breńskiego. W samej wsi, poza jeziorem, nie ma zbyt dużo atrakcji turystycznych. Udało się nam zlokalizować 2 stare wiatraki, które wydają się być otwarte dla zwiedzających ale nam nie udało się tam dotrzeć. Głównym sposobem na spędzenie czasu w Brennie to "plażing" oraz turystyka piesza. Udało się nam tutaj odbyć bardzo przyjemne wędrówki

o czym będzie w dalszej części wpisu. Centrum "wakacyjne" Brenna zlokalizowane jest na zachodnim brzegu Jeziora Białegobrenno, wzdłuż ulicy Wczasowej. Znajdują się tutaj liczne kampusy, domki, pokoje gościnne, sklep oraz lokale gastronomiczne.
Gdzie spać? Pierwszy raz zdecydowaliśmy się skorzystać z noclegu w kampusie. Dokładniej mówjąc był to kampus "Karolina". Oddalony jest on nieco (około 3 km) od centrum Brenna. Na dużym i zadbanym terenie, z placem zabaw, trampoliną, zadaszonym miejscem grillowym stoi kilkadziesiąt domków. Domki są schludne i wyposażone w podstawowy sprzęt kuchenny.
Gdzie zjeść? Jak we wszystkich "wakacyjnych" miejscowościach królują tutaj pizze, kebaby, frytki, gyros... Nad jeziorem nie mogło oczywiście zabraknąć smażonej/pieczonej ryby. Długo unikaliśmy stołowania się w okolicznych lokalach ale przemogliśmy się, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Trafiliśmy bo baru "Nemo". Znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Wczasowej z Plażową. Polecić mogę pieczonego pstrąga z pieczywem czosnkowym :D Był naprawdę bardzo smaczny.
Aha jeszcze sprawa zakupów i sklepu. Znajdujący się na ulicy Wakacyjnej oferuje zarówno owoce, warzywa, artykuły spożywcze ale także drobną chemię domową. Nie o tym chciałem pisać ale o podejściu do klienta :) Zgubiliśmy mapę, nie znalazłem ani jednej sztuki w sklepie więc się zapytałem dla pewności. Pani ekspedientka poinformowała, że aktualnie nie mają map, ale zaraz zadzwoni i za godzinę będą :D Aż tak nam się nie śpieszyło i mapę odebrałem sobie następnego dnia i tak właśnie można chyba najkrócej zobrazować klimat Brenna. Cicho, spokojnie, bez pośpiechu w otoczeniu miłych i życzliwych ludzi.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy