Auschwitz

Spis treści

Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to wyjątkowe miejsce ze względu na swoją przeszłość historyczną. Trudno rozpatrywać to miejsce w kategoriach atrakcji turystycznej jednak każdy powinien je odwiedzić przez wzgląd na ludzi, którzy stracili tu życie.

Opis ten umieszczamy ze względu na zachowanie pamięci ofiar a także ze względu na ułatwienie zwiedzania wszystkim, którzy chcieliby to szczególne miejsce odwiedzić.

Zwiedzanie muzeum po godzinie 15.30 jest bezpłatne. We wcześniejszych godzinach trzeba kupić bilet, który upoważnia nas do zwiedzenia muzeum wraz z przewodnikiem (zachęcamy do tego typu zwiedzania).

Zaraz po wejściu na teren muzeum oczom ukazuje się tłum zwiedzających. W panującym chaosie trudno się odnaleźć. Pierwsze kroki powinniśmy skierować do wnętrza budynku z kasami i zakupić bilet, przejść przez bramkę z kołowrotkiem i odebrać słuchawki. Następnie należy się udać na plac zbiórek grup i czekać na przewodnika mówiącego w danym języku. Przewodnicy pojawiają się z częstotliwością co 30 minut niosąc ze sobą tabliczkę z napisaną nazwą języka w jakim będą mówić.

Od chwili pojawienia się przewodnika zaczyna się właściwe zwiedzanie muzeum. Na samym początku przechodzimy przez bramę z napisem "Arbeit macht frei". Wizyta w muzeum robi przytłaczające wrażenie oraz skłania do refleksji. Nie będziemy w tym miejscu przedstawiać faktów historycznych, o wiele większe wrażenie zrobi wysłuchanie opowieści przewodnika na miejscu.
Zwiedzanie pierwszej części muzeum zajmuje około 2,5 godziny.


Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy