Kiedy na pierwsze wakacje z niemowlakiem?

Kiedy na pierwsze wakacje z niemowlakiem? To pytanie zadaje sobie chyba każdy świeżo upeczony rodzic.

My również staneliśmy przed tym dylematem. Po przeczytaniu sporej liczby relacji z podróżny z paromiesięcznymi dziećmi w najdalsze zakątki świata zaczęliśmy przygotowywać się do naszych pierwszych wakacji we troje. Zdecydowaliśmy się pojechać do Brenna z 3 miesięcznym dzieckiem. Co na taki wyjazd zabrać?
- dmuchana wanienka
- krem z filtrem przeciwsłonecznym dla malucha (warto w domu na kawałku skóry sprawdzić czy nasza pociecha nie jest na niego uczulona)
- parasolka (gdy pada to wiadoma sprawa - warto jednak mieć ją przy sobie żeby osłonić Gostka przed słońcem, zwłaszcza gdy świecu Jemu po oczach)
- nosidełko (my kupiliśmy takie 3 w 1. Przez pierwsze miesiące można dziecko nosić z przodu, jak zacznie samo siadać to maluch podróżoje na nszych plecach. Warto jednak się skonslutować z ortopedą czy dziecko jest już gotowe do noszenia w takim nosidle. Adaś w momencie wyjazdu niemrawo zaczął utrzymywać samodzielnie główkę (nosidełko było przystosowane do dzieci nietrzymających samodzielnie głowy). Pod koniec wyjazdu kręcił nią samodzielnie już we wszystkie strony).

A czego nie zabierać ze sobą na taki wyjazd?
- składane łóżeczko turystyczne - Adaś nie przespał w nim ani jednej nocy ;) Koniec końców spał z nami w łóżku. W zapasie był jeszcze wózek z gondolką, w której w razie potrzeby nasz Mały Podróżnik mógł się przespać.
- cytrusowy preparat przeciw komarom (taki specjalny oczywiście dla małych dzieci, nie wiem czy odstraszył komary i kleszcze, ale za to przyciągał mnustwo różnego typu tałątajstwa ;) oczywiście obowiązkowo po powrocie z trasy należy sprawdzić czy nie złapało się kleszczy)

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy